Yeni HP Çok Fonksiyonlu Laser Yazıcıları İnceledik

Yeni A3 lazer motoruyla dakikada 30 sayfa A4 siyah beyaz veya renkli çıkarma kapasitesi. A3 formatında ise bu hız 15ppm'ye düşüyor, ancak yine de etkileyici bir hız. Ayda 300.000 sayfalık maksimum kapasite ile yeni laser çok fonksiyonlu Hp yazıcılar beklentinin ötesinde bir kapasite sunar. 1200dpi hızlı bir flatbed tarayıcı, otomatik belge besleyici (ADF) ile komple bir şekilde geniş formatlı fotokopi makinesine dönüşür - dolayısıyla 'MFP' (Çok Fonksiyonlu Yazıcı) olarak bilinirler .

Dakikada 120 renkli sayfaya kadar tarama yapabilecek kadar hızlıdır, renkli veya siyah beyaz olsun, A4 belgeler için 30ppm'lik üst bir hız sağlar.

Belirlenen modele bağlı olarak, ADF 250 orijinal A3 belge alabilir. Belgeleri kopyalamanın yanı sıra, elbette tarama yapabilir ve ağ klasörleri, e-posta, SharePoint ve Office 365'in yanı sıra eklenti USB sürücüler de dahil olmak üzere çeşitli hedeflere kaydedebilirsiniz. Faks göndermek için tarama yapabilir (ve hala bu teknolojiyi kullanıyorsa faksları alabilirsiniz) ve ayrıca, HP'nin ileri teknoloji kurumsal LaserJet ailesinde yaygın olan en son Android benzeri kullanıcı arayüzüne sahip bir tablet boyutundaki dokunmatik ekrandan sürülmüştür. Bu, çok sayıda özellikle çalışmanın, yalnızca belgeleri tarayıp kopyalamakla kalmayıp, aynı zamanda masaüstünde düzenlemeyi gerektirmeksizin anında sorunları kırpma, düzenleme ve düzeltme işlemlerine tabi tuttuğunu gördük.öngüsüyle, 30.000 sayfalık bir aylık hacmiyle gündüzleri oldukça ağır işlek yazdırma iş yüklerini idare edebiliyor.

Bir sürü iş, Samsung lazer motorunu her santimetreküp LaserJet ve inanılmaz derecede iyi tasarlanmış yeni yazıcıya entegre etmek için açık bir şekilde gitti. Bir tarafa 100 sayfalık çok katlı kağıt besleyici ve altındaki iki adet 520 yapraklık çekmece ile standart olarak sunulan çift yönlü baskı özellikli kağıt kullanma özellikleri için de istemiyor. Buna ek olarak, baktığımız modele istifin alt kısmında 2.000 sayfalık bir besleyici daha vardı; opsiyonel zımbalayıcı, son işlemci ve delik açma ataşmanları da mevcuttu. Elektroniklerin hepsi HP, 1GHz işlemci 6GB RAM ile destekleniyor ve bilgisayar gücü sağlıyor ve normal PCL ve Postscript öykünmelerinin yanı sıra yerel PDF baskısını barındırıyor.

Ağ bağlantısı, bir USB portu debriyajı içeren çıkarılabilir bir yan paneldeki bir Gigabit Ethernet portu tarafından sağlanır; Wi-fi isterseniz, isteğe bağlı eklentiler bulunur - bu türden kurumsal MFP'de kablosuz bağlantı, ortak gereksinimden uzaktır.

 

 

GÜVENLİK:

Güvenlik, giderek artan bir endişe ve HP'ye göre, ağ yazıcısı, güvenlik politikası söz konusu olduğunda, diğer herhangi bir ağ aygıtı kadar savunmasız olmasına rağmen genellikle göz ardı edilmektedir. Hırsızların yazıcının zayıf noktalarını kullanmasının ve ağınıza erişmenin ne kadar kolay olabileceğini görmek için Bu zayıf noktaları göz önüne alan HP, şimdi bir dizi koruma ile donatıyor. İlki, benzer şekilde korunan HP dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi, MFP'nin her açılışında BIOS'u kontrol eden ve herhangi bir beklenmedik değişiklik olduğunda korunan bir 'altın' kopyasını yeniden yükleyen HP SureStart'tır . Ayrıca, yazıcının yalnızca orijinal HP ürün yazılımını yüklediğinden emin olmak için beyaz listeye ekleme özelliği vardır; sürekli izleme, gerçek zamanlı saldırı tespit algısı sağlar; operasyonun otomatik olarak durması ve saldırı şüphesi durumunda MFP'nin yeniden başlatılır.

 

Bu yeni dahili koruma seviyesinin ötesinde, MFP yazıcılar, ya konsolda ya da isteğe bağlı bir kimlik kartı okuyucu eki kullanarak, kullanıcı kimlik doğrulamasından sonra serbest bırakılana kadar, şifreli bir sabit diskte tutulan yazdırma işleriyle güvenli yazdırmayı desteklemektedir. Bunların hepsi HP'nin dünyanın en güvenli yazıcılarına sahip olduğunu iddia etmesini sağlarken , HP JetAdvantage Security Manager bu ve diğer güvenlik özelliklerinin basit politika tabanlı kontrolleri kullanarak merkezi olarak uygulanmasını ve izlenmesini sağlar.

 

 

 

TİCARİ DEĞERLENDİRME:

Ancak teknoloji ile yeterince: Keskin gözlüler, yeni MFP'nin adında 'Yönetilen' kelimesini fark etmiş olacak; bu, çoğu diğer LaserJet'lerin aksine, onu tamamen satmadığınız veya yönetmek zorunda kalmadığı anlamına geliyor. Sarf malzemeleri kendiniz. Bunun yerine, Canon, Ricoh ve Xerox gibi rakip firmalara ait diğer MFP ürünleri gibi, HP'den ya da daha bir olasılıkla bir bayiden yönetilen bir baskı hizmeti (MPS) sözleşmesiyle kiralanmakta ve sürdürülmektedir. Bunun için, çoğu iş uygulaması için fazlasıyla yeterli olacak şekilde parlak, net ve çok kullanışlı renkli belgeler elde edersiniz. Ayrıca, testlerimizde 8 saniyenin altında tipik bir ilk sayfa çıkışı ve uzun işler için tutarlı 30 ppm'lik çıktı ile hızlı iş akışına güvenebilirsiniz. Düzenli bakım genellikle anlaşmanın bir parçası olarak standart olarak gelecek, ancak sarf malzemeleri kolay bir takas ve çok fazla dikkat gerekmiyor: siyah toner kartuşu 34.000 sayfa, renkler (cam göbeği, sarı ve macenta) için Her biri 32.000 sayfa.

 

 

 

SONUÇ:

 Yönetilebilir çok fonksiyonlu LaserJet ailesindeki geniş formatta pazara iddialı girdiğini söyleyebiliriz. Yazdırma ve tarama hızları gayet iyi, toner tüketiminde cimri bu çok fonksiyonlu laser ler sayfa başı maliyetinde de oldukça iddialı görünüyor

 


© Bürosis Büro Sistemleri Ltd. Şti.

Burosis

İşyeri, ofis, ev ve her türlü çalışma ortamında yazıcı, çizici, tarayıcı, çok fonksiyonlu vb. tüm ofis cihazlarınız için teknik çözümler üretiyoruz. Bürosis Büro Sistemleri olarak 30 yıldır kesintisiz verdiğimiz hizmet ile kaliteden ödün vermeden teknik ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.

Adres

  • Bürosis Büro Sistemleri Ltd. Şti.
  • Mecidiyeköy Mahallesi, Atakan Sk. No:23/A, 34381 Şişli/ISTANBUL
  • Faks:+90 212 272 67 38

  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.