2017 ve Sonrası Trend Teknolojiler

Makine öğrenme:
Makine öğrenimi konusunu yapay zekadan ayırmak hala zor bir görevdir. Bununla birlikte, yapay zeka, verilere bağımlı olmayan daha soyut bir mantıkla kendilerini geliştirebilen sistemleri temsil ederken, makine öğrenimini, sistemlerin denetimsiz bir şekilde ve kontrolsüz bir şekilde öğrenebilme kabiliyeti olarak sınıflandırıyorum. Makine öğrenmesinin kullanımının iş yerindeki faaliyetleri desteklemek için yaygınlaşacağı beklentisiyle ( bu yılın önde gelen bir raporu olarak), ikisi arasındaki tahminleri birbirinden ayırmak daha zor, zira bu yıl önde gelen bir rapordur. ), Kategorinin yüzde 43'lük bir büyümesini beklemektedir ve bu da 2021'de 3.7 milyar dolar gelir elde edecektir.

Bağlamsal bilgi işlem: 
Genellikle ihtiyaç olduğu ve talep edilmeden önce talep üzerine bilgi sağlayarak üretkenliği ve işbirliğini arttırma arzusu zaten zaten büyük bir iş haline geldi. Apple, Intel ve Nokia gibi kurulu endüstri oyuncuları zaten çalışıyor ve / veya bağlama duyarlı API'ler sunarken, bir sürü yeni şirket erken pazar yapmak için yarışıyor. Bağlamsal bilgi işlemin yılda yüzde 30 oranında büyümesi ve 2023 yılına kadar tüketici mobil cihazlarında ve akıllı ajanlarda yaygın olarak kullanılması nedeniyle 125 milyar dolarlık bir pazara ulaşması bekleniyor .

Sanal gerçeklik:
Ucuz ve yüksek kaliteli Gear VR seti ve Apple'ın yeni ARKit'iyle Samsung gibi büyük endüstri oyuncularının desteğine rağmen hâlâ niş bir teknoloji olan sanal gerçeklik, teknoloji arttıkça son kullanıcı deneyiminin giderek artan bir yüzdesi için çarpıcı bir şekilde büyümeye hazırlanıyor. Daha rafine ve özellikle de daha az hantal ve müdahaleci. Günümüzde sadece yarım milyar dolarlık bir pazar olsa da sanal gerçekliğin, yılda yüzde 133'lük kabarıklık hızıyla büyümesi ve 2021'de 35 milyar dolarlık bir sanayi olması bekleniyor.

3D ve 4D baskı:
Uyum ve gelişmeler içinde gelişen 3D baskı, havacılık ve enerji, elektronik ve hatta mutfak kullanımı alanlarında geniş bir endüstri dalında zaten önem kazanmıştır. 3 Boyutlu baskı, lojistik endüstrisini imalatını doğrudan kullanım noktasına getirerek ve on-demand olarak yeniden yapıyor. 3D baskı çok geçmeden önemli bir endüstri haline gelecek ve 2023 yılı boyunca yılda yüzde 26 büyüyerek 33 milyar dolarlık bir pazar haline gelecektir. Şekilleri zamanla değişebilen nesneler olan 4D baskı , çok daha küçük bir endüstri ancak bunun sonucunda 2022 yılına kadar yılda yüzde 39'la hızla büyüyor ve neredeyse 100 milyon dolar artı pazar olacak.

5G kablosuz:
Birkaç kablosuz teknoloji, devrim yaratan bant genişliği artışlarını (potansiyel olarak saniyede 1 GB'a varan oranda) getiren ve sürükleyici sanal gerçeklik telepresence, 4K gibi yüksek değerli iş senaryolarını sağlayacak yeni nesil kablosuz telekomünikasyon standartları ve altyapısı olan 5G olarak öngörülmüştür. / 8K video akışı ve diğer çok yüksek bant genişliği kullanır. En azından 2019 tarihine kadar ticarileştirilmesi beklenmemekle birlikte, 5G, milimetre dalgalarının önemli mesafelere yayılmasının gerçek zorluklarına rağmen Google Skybender gibi fütüristik deneysel 5G projelerine yakıt getirmekle birlikte çok sayıda sanayiyi ve pazarı etkilemesi beklenmektedir . 5G harcamalarının yılda yüzde 70 oranında büyümesi ve 2025 yılına kadar yılda en az 28 milyar dolar gelir bulması bekleniyor .

Gerçek zamanlı akış işleme ve analitik:
Apache Spark ve Amazon Kinesis gibi yazılım ve bulut servisleri tarafından en iyi örneklendirilen Things Devrimi İnternet ve genel olarak zengin medya, muazzam miktarda veriyi herhangi bir gecikme olmaksızın işlemek ve analiz etme ihtiyacına yakıt ikmali getiriyor - hem olay meta verileri hem de verinin kendisi - Ağın kenarındaki servislerden ve cihazlardan akar. Akış işleme, veri merkezli şirketler için kritik bir teknoloji olmaya devam ediyor; Akış işleme ve analitik çalışmaların , 2025 yılına kadar yılda yüzde 33 oranında büyümesi bekleniyor .

Düşük kod araçları ve platformlar:
Gelişmiş yazılım geliştirme yakın gelecekte mesleki geliştiricilerin görev alanı olmayı sürdürürken, düşük kod geliştirme çözümlerini kullanarak temel uygulamaları herkese kodlamak her zaman daha kolaylaşıyor. Mendix , Appian ve Outsystems gibi hizmetler - yeni Microsoft PowerApps'ı da dahil olmak üzere düzinelerce inandırıcı girişi olmasına rağmen - artık minimal beceriyle gerçek uygulamaları oluşturmak kolaylaştı. Bu, daha basit iş ortamlarında BT'yi büyük ölçüde boşa çıkarabilir ve yerel iş uzmanlarına daha temel ihtiyaçlarını karşılamak için ihtiyaç duydukları self-servis araçlarını vererek, dijital dönüşümün geçmişe oranla çok daha adem-i merkezileştirilmiş bir biçimde gerçekleşmesini sağlayabilir. . Alçak kodun piyasa performansıyla ilgili yeni veriler oldukça sınırlıdır, ancak sektörün 2020 yılına kadar yılda 15 milyar dolarlık ciroya ulaşması beklenmektedir .

Giyilebilir Bilgi Teknolojisi Ürünleri:
Kurumsal giyim eşyası piyasası oldukça küçük kalmış ve kurumsal sağlıklı yaşam, hands-free senaryolar, durumsal müşteri / iş gücü deneyimleri (tipik olarak konuma dayalı veya hızlı bildirimler) ve zamanında karar verme gibi niş uygulamalarla sınırlıdır. Ancak bu, yılda yüzde 75'in üzerinde genişlemesi ve 2021 yılına kadar 12 milyar dolarlık bir sektör haline gelmesi beklenen kategorinin beklenen büyümesine inanmıyor.

Mobil ödemeler:
Apple Pay'ın istikrarlı genişlemesi, Samsung Pay'ın yükselişi ve gelişmiş ve gelişmekte olan dünyadaki ödemeler için mobil cihazların kullanımı ile akıllı cihaz hızla geleceğin cüzdan haline geliyor. Gelir akışları, geleneksel finansal kurumlar tarafından kontrol edilemeyen dijital kanallara geçtiğinden, işletmeler bu gelir akışlarına erişmeye ve endüstrinin gelişimini yakında izlemeye hazır hale gelmelidir. Mobil ödemelerin şu anda küresel olarak yılda yüzde 20 oranında büyümesi ve 2022 yılına kadar 1.7 trilyon dolarlık bir sanayi olması bekleniyor .

Mobil işletme uygulamaları:
İnatla kurumsal IT'nin en zorlu yönlerinden biri olan hem iç hem de dış müşteriler için iyi mobil uygulamalar ortalama bir organizasyon için zorluklar devam etmekle birlikte, dijital deneyimlerinin başarısı için kritik önem taşımaktadır. Mobil uygulamalar neden bu kadar zorlanıyor? Nedenlerin bir birleşimi: İki ana mobil platform (iOS ve Android) büyük ve karmaşıktır ve mobil uygulama yönetimi sorunları, cihazların ve form faktörlerinin yaygınlaşması ve güvenlik sorunları sona ererken, BT'nin çoğuna hala oldukça yabancıdırlar. Iyi mobil uygulamaların engelleri. Mobil uygulamaların yılda yüzde 14 oranında büyümesi ve 2022 yılına kadar yıllık 100 milyar dolarlık gelir elde etmesi beklenirken, bunun kurumsal bileşeni muhtemelen küçük kalacak. Önde gelen kuruluşlar, menfaat sahiplerinin istediği mobil deneyimleri sağlayarak 2017 ve sonrasında ilk fırsattan yararlanarak fırsatı değerlendirir.
İsteğe bağlı, hizmet olarak ve yazılım tarafından tanımlanan her şey. Kısacası, BT işinde güvenlik, depolama, ağ iletişimi, bilgiişlem ve uygulamalardan olmak üzere her şey, yazılım tarafından tanımlanır ve isteğe bağlı bir hizmet olarak paketlenir. Bu yeni bir şey değil iken, en modern BT ürünlerinin size her şeyi ölçmek istediğini bulmak için endişe verici olabilir; artık satın alamaz ve bakım yapamazsınız. Bu, çok üzücü, birden fazla CIO'm bana şikayet etti; bu, tüm BT'lerini her yıl tekrar satın almanın satıcılar tarafından yönetilmesi gereken bir beklenti gibi geliyor. Bu alandaki pek çok projeksiyon var ki, IaaS, PaaS ve SaaS'ın genel bir tahminini seçeceğim ve 2020 yılına kadar sadece 2,5 yıl içinde 390 milyar dolarlık bir endüstri olacağı bekleniyor .

Uyumlu siber güvenlik:
Birçok CIO'nun belki de en öncelikli önceliği olan siber güvenlik, neredeyse yalnızca işletmeyi ve müşterileri güvende tutan maliyet merkezi olmasına rağmen, BT stratejisi ve yatırımında önemli bir yer tutmuştur. Yapay zeka ve diğer yöntemlerin kombinasyonunu kullanarak taktikleri dinamik olarak değiştirmek ve tehditleri olabildiğince çabuk algılamak / silmek için kullanan uyarlamalı siber güvenlik, güvenlik yöntemlerinin ön planda yer alıyor. Adaptif siber güvenlik yılda yüzde 15 oranında büyüyecek ve 2021 yılına kadar 7 milyar dolarlık bir sanayi olacak .

Akıllı danışmanlar ve chatbotlar:
Genellikle birlikte aynı kategoriye girmemekle birlikte, akıllı danışmanlar ve chat bot'ları, müşteri desteğinden finansal analize kadar gerekli olan görevleri yerine getirmek için BT sistemlerini ortaya çıkarmak için kolay bir angajman aracı olan dijital kolaylaştırıcılardır . Daha geniş çaplı chatbot endüstrisi aynı hızda büyüyecek ve kabaca aynı zaman aralığında 3,1 milyar dolarlık bir sektör haline gelecekken, daha uzmanlaşmış akıllı danışman alanı yılda yüzde 34 oranında büyüyecek ve 2022'de 4.3 milyar dolar pazar haline gelecektir.

Takım işbirliği:
Daha küçük ölçekli işbirliği, son yıllarda çok popüler hale geldi ve beş yıl önce kurumsal ölçekli işbirliğine doğru büyük kayda değer katkıda bulundu. Nlackler'ın yükselişi, düzinelerce benim gibi rakipler gibi Slack gibi daha takım tabanlı araçlar iyi belgelenmiştir. Aynı zamanda pek çok uygulama kendileri içinde sohbet araçlarını benimsemiş ve WhatsApp gibi tüketici hizmetleri iş dünyasında geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Şirketler, üstesinden gelmek için çok katmanlı işbirliği stratejileri gerçekleştirmek zorunda kaldılar. Yine de, takım işbirliğinin yeniden doğuşunun burada kalması açıktır. Genel olarak, küresel bulut işbirliği pazarı (bugün ekip işbirliğinin büyük çoğunluğunun sunulduğu yer) yılda yüzde 13 oranında büyüyor ve 2020 yılına kadar 38 milyar dolarlık bir endüstri olacak .

Pazarlama entegrasyonu:
Pazarlama teknolojisi endüstrisinin en kötü korunan sırlarından biri, şu anda markalar tarafından bildirilen en büyük sorundur ve hızla genişleyen çok kanallı bir dünyaya rağmen neredeyse hiçbiri manuel entegrasyon olmaksızın uyuşmamaktadır. Bununla birlikte , yakın zamanda müşterilerin tek bir görünümünü elde etmek için şirketlerin mücadelelerinde araştırdıklarım gibi , pazarlama çözümlerinin patlaması sorunu daha da kötüleştiriyor, daha iyi değil. Ancak pazarlama bütünleştirme araçları için gerçek bir kategori yoktur, ancak en azından konunun bir kısmına iyi bir çözüm sayısı uygulanmaktadır. Pazarlama teknolojisi kullanılabilirliği ile bugünkü gerçek müşteri ihtiyaçları arasındaki uyuşmazlık hakkında yazılan ciltler olacaktır, ancak pazarlama otomasyonunu, bir "martech" entegrasyonunu yapan ve pazar payımızın yüzde 11'inde büyüyecek olan "stand-in" bir endüstri olarak kullanabiliriz. 2025 yılına kadar 8 milyar dolarlık bir sanayi ol.

Dijital ikizler:
Bu yıl ana listeye yeni girenlerden biri olan dijital ikizler, modelleme, öngörü ve raporlama gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilen yazılım varlıklarını, süreçlerini ve sistemlerini (özellikle de IoT temelli olanlar) yazılım temelli bir kopyasıdır. Ticari dönüşüm ve GE gibi pazar liderleri tarafından başarılı bir dijital geçiş için anahtar olarak göze batan trompet olmuştur . Kuruluşlar dijital ikizlerini kullanarak öngörülebilirliği artırabilir, riskleri azaltabilir ve test yeniliğini çok daha hızlı bir şekilde artırabilir. Çok yeni bir işletme konsepti olarak, dijital ikizler için henüz kamuya açık bir pazar tahmini yoktur, ancak Gartner bunu 2017 için en iyi 10 stratejik eğilim içine belirgin bir şekilde dahil etmiştir.

Çok kanallı dijital deneyim:
Pazarlama entegrasyon parçalarında keşfettiğim gibi, birden fazla dijital kanal (mobil, sosyal, cihazlar, uygulamalar vb.) Arasında tutarlı bir deneyim oluşturmak, kuruluşlar için en zorlu ve pazarlamanın çok ötesine geçmektedir. Genellikle "omnichannel" sorunu olarak bilinen sorun, yeni dijital kanalların ortaya çıkması ve dijital deneyim ekiplerinin tepki pencerelerinden çok daha hızlı olmasıdır. Dijital deneyim yetenekleri, çözümün bu kanal parçalanma meselesine dış kaynak kullanımına yardımcı olur. Müşteri deneyimi yönetimi (CEM) olarak da bilinir, ancak bu terimi kullanmıyorum çünkü müşteri, dijital deneyimin müşterileri, umutları, tedarikçileri, ortakları ve iş gücü için aynı şekilde yönetilmesi gerektiği için bir yanlış isim. Dijital deneyim endüstrisi yılda yüzde 21 oranında büyüyecek ve 2021 yılına kadar 13 milyar dolarlık bir sanayi olacak.

Mikro servisler :
Modern IT mimarisi için daha rafine ve hassas bir yöntem olan mikro hizmetler, işin diğer bölümleri tarafından kullanım ve yeniden kullanım için veri ve sistemleri açmanın ve üçüncü taraf tedarikçilerine ve geliştiricilere açık API'lerin açılmasının önde gelen yolu olarak üst sıralara kavuşmuştur. Stratejik dijital ekosistem hikayesinin önemli bir parçası olan mikro servisler , yılda yüzde 16 oranında büyüyecek ve birkaç yıl içinde 10 milyar dolarlık bir endüstri olacak.

Dijital dönüşüm hedef platformlar:
Bunlar, Amazon, Microsoft ve Google Cloud'tan beğenilen kurumsal bulut yığınlarının üstüne kurulmuş olan yeteneklerdir; örüntüleri, şablonları, endüstri hızlandırıcılarını, iş çözümleri çerçevelerinde blok zincir ve IoT gibi yeni teknoloji yetenekleri sağlayan, kanıtlanmış bir yol sağlar. Kurumsal çapta bir dijital dönüşüm uygulayın. Bu ürün kategorisinin yeni göze çarpan bir örneği SAP Leonardo'dur . Bulgularımı diğer en iyi çözümlere yakında gönderirim. Yepyeni dijital kategorinin henüz pazar tahmini yoktur.

Genel Bulut:
Hiçbir tanıtıma gerek duyulmamakla birlikte, genel bulutun kurumsal iş yükünün çoğunu bu yıl aradan veya 2018 yılının başında barındıracağı tahmin edilmektedir. IDC, kamu bulutunun 2020 yılına kadar 203 milyar dolarlık bir sanayi olacağını ve yıllık yüzde 22'lik bir büyüme oranının olacağını tahmin ediyor .

Dijital öğrenme:
MOOC'leri ve küresel çözüm ağlarını geçen yılki listeden, hala önemli kategorilerden biri olan, ancak bu daha büyük kategoriye dahil olan emekçiler olarak bırakmak, dijital dijital öğrenmeyi - yetenekle modern dijital işletmeciliği çalıştırmak için gerekli - daha sofistike modellere geçiyor; Mikroleğitim ve uyarlamalı öğrenme sistemleri gibi, topluluk temelli modeller her zamanki kadar önemli ve hızlı büyüyen bir yapıdadır. Genel akıllı öğrenme pazarı, eğitim genel olarak olduğu gibi bir juggernaut, 2021 yılında 584 milyar dolarlık bir sektör olacak şekilde yılda yüzde 25 oranında büyüyecek .

Yapay zeka:
Bilişsel sistemler, en zorlu iş konularımızdan bazılarını kırmak için yeterince güçlü bir hale gelmiştir ve birçok organizasyonun girişim sermayesi, edinimi ve kurumsal BT önceliği listelerinin üstündedir. Sektörün yıllık yüzde 52'lik bir artışla büyümesi ve 2025 yılına kadar 36 milyar dolarlık bir pazar olması bekleniyor.

Müşteri seyahat yönetimi:
Bir kuruluşun çeşitli silolarında (pazarlama, satış, operasyon, müşteri hizmetleri, vb.) En iyi kaliteyi, uyarlanabilirliği ve kişiselleştirilmiş müşteri deneyimini dinamik olarak sağlamak için verileri kullanmak, çok kanallı sayısal tecrübenin bir sonraki ve daha stratejik ilerlemesidir. Müşteri deneyimi yönetimi işlevine hâlâ ayrılmış olsa da, ayrı ayrı ele alınabilen ve sıklıkla ayrı olarak ele alınmıştır. Yine bu gelişmekte olan bir ürün kategorisi, ancak etkili bir veri odaklı müşteri deneyimi yaşandığında, 2023 yılına kadar 12 milyar dolarlık bir girişim sektörüne dönüşecek yüzde 14'lük bir yıllık büyüme kategorisi olacak .

Nesnelerin Interneti: 
(IoT - Internet of Things) ve İnternetin Her Şeysü (IoE.) Dünyanın heryerinde imal edilen nesne - ve algılayıcılarla donatılacak pek az sayıda imal edilmemiş nesne - her şeyden önce, yaygın olarak bağlantılı hale gelmekte olan cihazların sayısı Ağlarımızda büyüklük sırasına göre büyümeye ayarlanmıştır. Bu, global veri akışları, analizi ve IoT'nin temsil ettiği kontrol ve sohbet yeteneği için iki yönlü yeteneği kullanmaya hazır organizasyonlar için büyük iş fırsatları yaratıyor. IoE daha stratejiktir ve pratik olarak her cihaza bağlantı ve zeka eklemeyi ve bunlara faydalı akıllı fonksiyonlar sunmak için bağlı senaryoyu tanımlayan yakalamak için tüm cümle haline gelmiştir. IOT rakamları, ölçeklerinden dolayı neredeyse her zaman etkilemektedir. IoT pazarı , 2020 yılına kadar 267 milyar dolar boyutunda olacak ve IoT yığınının her seviyesinde en az% 20 yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR) olacak. Bağlı bilgisayar dünyasının büyük bir kısmına atfedilebilir olması nedeniyle IoE'nin yüzde 16 büyüme oranı ile büyük bir 7 trilyon sanayi olacağı tahmin ediliyor.

Sosyal ticaret:
Uzun süredir birbirine bağlı ve etkili topluluklar ve organizasyonlar oluşturmak için birleşik bir teknoloji ve zihniyet yaklaşımı olan sosyal işletme, yeni iletişim ve işbirliği yöntemlerini kullanarak modern organizasyonlar oluşturmak için en stratejik fikir ve araç seti olmayı sürdürüyor. Yol boyunca, yaklaşımın faydaları konusunda sert veriler kaydedildi. Dönem kendini yaşlandırırken, uygulamalar kuruluşlarda her zaman yüksek seviyelerde kalıyor ve kurumsal sosyal ağlar ve sosyal işletme analizi gibi platformlar aracılığıyla yıllık yüzde 26'lık bir oranda istikrarlı bir şekilde büyüyor .

Büyük veri:
Taktik analitik ve stratejik iş zekası ile yararlı iş sonuçlarını elde etmek için muazzam miktarda veriyi yararlı zaman aralıklarıyla işleyebilen bir kombinasyon, büyük veri hem yazılım endüstrisinde hem de CIO öncelik listelerinde lider bir konudur. IDC, disiplinin 2020 yılına kadar yıllık yüzde 12 büyüme ile 203 milyar dolarlık bir sanayi olacağını söyledi.

Açık API'lar (yani Uygulama Entegrasyon Arayüz yazılımları)
Artık çok fazla örtüştüğü mikro servis tartışmalarıyla birlikte bir parça ve parsel, açık API'ler organizasyonları ve özellikle de geliştirici toplulukları ve iş ortakları için yeniden kullanım ve yeniden mixleme için BT'yi açmak için yaşlandılar. Yaklaşık on yıldır bu yaklaşım konusunda heyecanlıyım ve nihayet büyük bir endüstride olgunlaştı. API'ler pek çok teknolojiyi ve yaklaşımı temsil ederken, bir anahtar barometre, 2023 yılına kadar yıllık yüzde 33 büyüme oranı ile 3.4 milyar dolarlık bir pazar olacak API yönetim platformları.


© Bürosis Büro Sistemleri Ltd. Şti.

Burosis

İşyeri, ofis, ev ve her türlü çalışma ortamında yazıcı, çizici, tarayıcı, çok fonksiyonlu vb. tüm ofis cihazlarınız için teknik çözümler üretiyoruz. Bürosis Büro Sistemleri olarak 30 yıldır kesintisiz verdiğimiz hizmet ile kaliteden ödün vermeden teknik ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.

Adres

  • Bürosis Büro Sistemleri Ltd. Şti.
  • Mecidiyeköy Mahallesi, Atakan Sk. No:23/A, 34381 Şişli/ISTANBUL
  • Faks:+90 212 272 67 38

  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.