2017'nin Dikkat Çeken Dizüstü Bilgisayarları

Facebook ta paylaş Twitter da paylaş Google Plus ta paylaş

Bu yıl CES'te sergilenen her türlü şaşırtıcı yeni ürün gördük. VR kulaklık içermeyen oda ölçeğinde bir oyun deneyimi, inanılmaz derecede gerçekçi görüntü kalitesi ile ışıltılı HDTV'ler ve elbette dronlar ve özerk araçlar çok sayıda. Ancak belki de CES 2017'de gösterilen en heyecan verici şeyler, herkesin bildiği ve sevdiği bir cihazın yeni yinelemeleridir: eski eski moda dizüstü bilgisayarlar.

CES’te ödül almış ürünlerle birlikte geçtiğimiz yılda tüketicilerin beğenisini kazanmış bazı ürünleri de görmeniz gerektiğini düşündük.

İŞTE DİZÜSTÜ DÜNYASINDA 2016’NIN EN BEĞENİLEN VE 2017’NİN DİKKAT ÇEKEN ÜRÜNLERİ

SAMSUNG CHROMEBOOK PLUS;

Samsung Chromebook Plus'a ilk kez baktığınızda diğer dizüstü bilgisayarlara benziyor. Ama elinize bir kez aldığınızda, tamamen başka bir şey. Bu, Windows dizüstü bilgisayarınızı ve Android tabletinizi değiştirebilen bir Chromebook'tur. Samsung Chromebook Plus'ı diğerlerinden ayıran şey Google Play Store ve aslında tüm Android uygulamaları için verdiği destektir. Çok yönlü ikisi bir arada özellik, sayısallaştırıcı, tam ivmeölçer desteği ve mobil uygulamalar için tasarlanan uygulamalar ile dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış uygulamalar arasındaki boşluğu doldurmak için yeni bağlam menüleri bulunan yerleşik bir kalem.

Buna 2,400 x 1,600 boyutta geniş bir ekran, 2.5 kilodan daha hafif bir ağırlık, bir keyif veren bir klavye uygun sayılabilecek fiyatı ile belirlenen beklentileri aşıyor. Kapağın altında, Samsung Chromebook Plus'da 4GB RAM, 32GB depolama alanı, 360 derece menteşe ve OP1 olarak adlandırılan özel bir ARM hexa-core yongası bulunuyor.

SAMSUNG NOTEBOOK 9 900X5L;

Chromebook Plus’ın yanı sıra Notebook 9 da ilgi çeken ürünlerden biri olmayı başarıyor. Mevcut Samsung Notebook serisine, hafif, taşınabilir bir tasarıma sahip 15 inç genel kullanıma sahip bir dizüstü bilgisayarın oldukça güncel bir güncellemesi var. Şaşırtıcı derecede güçlü içerikler.

 Samsung Note 9, 7. nesil Intel Core i7-7500U işlemci ve 16GB dahili bellek ve ayrı bir Nvidia 940MX ekran kartı sunuyor.Samsung, bu gücü 2.73 libre ağırlığa sahip 15 inçlik bir sisteme sıkıştırmayı başardı.

 Büyük, hafif ve mütevazı oyun performansı için yeterli bir güce sahiptir. Bu özellikleri bir sistemde sıklıkla göremiyoruz, ancak Notebook 9 bu tarzda ilgi çekiyor.

DELL XPS 2-IN-1;

Dell XPS 13, premium yapısı, etkileyici performansı ve mütevazı fiyat noktasıyla 2016 yılının en beğenilen dizüstü bilgisayarı arasındaydı. En yeni kardeşi Dell XPS 2'de bir kez vakit geçirdikten sonra, 2017 yılının favorisi olmaya hazır olduğunu düşünüyoruz.

Biraz farklı menteşenin yanısıra XPS 2'den 1'e XPS 13'ü ayırt etmek zor. Ancak, iç mekanlara ve etkileyici dokunmatik ekrana bir göz attıktan sonra, bunun sadece başka bir yineleme olmadığını açıkça görüyoruz. Bu etkileyici bir bilgisayarda büyük bir ilerleme. Bilinen bir alüminyum ve karbon fiber şasi içeren XPS 2-in-1, 360 derecelik bir menteşeyi bütünleştirir ve bir kalem için destek sağlar.

İçinde XPS 2-in-1, özelliklere bağlı olarak 7. nesil Intel Core i5 veya i7 işlemcilere, tümleşik Intel HD 615 grafiklerine, 1 TB'ye kadar depolama alanına, 16GB'a kadar RAM'a ve 13,3 inç'lik Full HD veya QHD + InfinityEdge dokunmatik ekran.

 

LENOVO THİNKPAD X1 CARBON;

Lenovo ThinkPad, güvenilirlik konusunda bir üne sahip olan, ancak çoğu zaman başları çeviren ürün serilerinden biridir. Bu yıl Lenovo, ThinkPad'ın karakteristik güvenilirliğini ve abartılı tarzı ödün vermeden bunu değiştirmeyi başardı. Lenovo ThinkPad X1 Carbon, sadece 2.5 libre ağırlığa ve hafif yarım inç kalınlığa sahip ultra-hafif, süper ince bir şasiye sahiptir. Buna ek olarak, Lenovo ThinkPad X1 Carbon ekranındaki ön kısımları temizlemeyi ve 14 inç ekranın 13 inç ekrana sahip diğer çoğu sistemden daha küçük bir sisteme sıkışmasını sağlıyor. Bu, tam bir yeniden tasarım değil, çok ince bir yenileme ve zaten etkileyici bir üründe daha iyi bir geliştirme. ThinkPad destekçileri, X1 Karbon'un, güçlü bir donanıma sahip, ancak şimdi şaşırtıcı derecede şık bir pakete sahip bir işçilik sağlayarak ThinkPad mirasına sahip olduğunu öğrenmekten mutluluk duyacaktır.

 

ASUS GL502;

Oyun dizüstü bilgisayarları boyut ve ağırlık açısından bir üne sahiptir. Bu ayrı grafik kartları ve ekstra soğutma donanımı bir yere gitmeli, değil mi? Asus, popüler ROG serisinin son yeniliğiyle bu eğilimi küçültmeyi amaçlıyor.

GL502, 7. nesil Intel Çekirdekli işlemci, bir Nvidia GTX 1060 veya 1070 GPU ile kitlenebilir ve neredeyse benzersiz bir ekrana sahiptir. GL502 üzerindeki monitörde Nvidia'nın G-Sync desteğiyle 120Hz yenileme hızı bulunur; bu, donanımınızın bu çerçeveleri pompalamakta ne kadar hızlı olursa olsun, oyunlarınız pürüzsüz olacak demektir.

Ayrıca, GL502'nin 4.85 libre ağırlığa sahip en küçük VR uyumlu dizüstü bilgisayarlardan biridir ve yalnızca bir inç kalınlığındadır.